Prymas o śp. Wandzie Półtawskiej

„Doświadczywszy tragedii i okrucieństwa wojny, odkryła powołanie, by służyć życiu i promować bezcenną wartość każdego ludzkiego istnienia, by promować Ewangelię życia”. 

„Życie i oddana praca zmarłej prof. Wandy Półtawskiej wywarły wielki wpływ na Kościół w naszej Ojczyźnie” – przyznaje Prymas Polski abp Wojciech Polak wspominając zmarłą prof. Wandę Półtawską, cenioną lekarkę i wielką obrończynię świętości małżeństwa, rodziny i życia poczętego.

Arcybiskup gnieźnieński spotkał się z prof. Wandą Półtawską w kwietniu tego roku, gdy odwiedziła Gniezno.

„Była to okazja do ponownego wsłuchania się w niezwykłe przesłanie, którym chciała dzielić się ze światem pomimo swego wieku i ulatujących już sił” – podkreśla abp Polak, wyrażając wdzięczność za możliwość „osobistego poznania Pani Profesor oraz za wszelkie dobro, które przez ponad wiek Jej życia stało się i naszym udziałem”.

„Doświadczywszy tragedii i okrucieństwa wojny, odkryła powołanie, by służyć życiu i promować bezcenną wartość każdego ludzkiego istnienia, by promować Ewangelię życia” – wskazuje Prymas zaznaczając, że śp. Wanda Półtawska „niestrudzenie broniła życia i ukazywała prawdę o godności człowieka m.in. przez lata pracy uniwersyteckiej w Krakowie, jak i w licznych papieskich gremiach, a także biorąc udział w prelekcjach i spotkaniach”.

„Dobremu Bogu wyrażam również wdzięczność za wieloletnią przyjaźń śp. Pani Profesor ze św. Janem Pawłem II, dzięki której po śmierci papieża Polaka Jego nauczanie było nie tylko pielęgnowane, ale dzięki świadectwu Pani Profesor, przypominane i propagowane” – podkreśla abp Polak.

Udostępnij naShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter