PLUS znaczy więcej

„Na medialnej mapie Kościoła w Polsce diecezjalne i zakonne rozgłośnie Radia Plus zajmują szczególne miejsce. Jesteście współczesnymi apostołami Jezusa” – mówił Prymas Polski na obchodach 25-lecia Radia PLUS.

Abp Wojciech Polak wygłosił homilię podczas Mszy św. sprawowanej 28 października w kościele seminaryjny w Warszawie pod przewodnictwem metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza i z udziałem pracowników rozgłośni z całej Polski. Wskazując na misję mediów katolickich Prymas Polski podkreślił, że posługując się dostępnymi współcześnie środkami komunikacji społecznej możemy, jako Kościół, budować więzi czytelne i dostępne dla coraz większej liczby osób. I na tej medialnej mapie Kościoła diecezjalne i zakonne rozgłośnie Radia Plus zajmują niewątpliwie ważne miejsce.

„Jesteście współczesnymi apostołami Jezusa, którzy w codziennym trudzie, profesjonalnym i kompetentnym, dają Chrystusowi przekonujące świadectwo” – podkreślił abp Polak nawiązując do świadectwa wspominanych tego dnia w liturgii Kościoła dwóch spośród Dwunastu – Szymona Kananejczyka i Judy Tadeusza.

>> homilia Prymasa Polski

„Wasz głos – mówił dalej Prymas – jak głos Jezusowych uczniów, dosłownie rozchodzi się po naszej polskiej ziemi. Wyróżnia was, że ambicją pracowników tej właśnie rozgłośni jest chęć dotarcia z ewangelijnym przesłaniem także do tych, którzy nie mają dużo czasu i cierpliwości, by go słuchać. Szukacie więc nowych form i sposobów, by otwierać ludzkie uszy i serca, zwłaszcza młodych ludzi, ukazując im nade wszystko piękno Jezusowego przesłania i życia wspólnoty Jego uczniów. Nie unikacie też tematów trudnych, ale to, co cechuje waszą pracę dalekie jest od pogoni za sensacją czy natarczywym wyrywaniem fragmentarycznych informacji” – stwierdził metropolita gnieźnieński wskazując na smutną prawdę, którą każdego dnia potwierdza wiele przekazów medialnych, że sensacja i nieszczęście „sprzedają” się dużo lepiej niż dobro.

„Jak zatem otwierać ludzkie umysły i serca na nadzieję, która widzi dalej i przez to wciąż nas przekonuje, jak przypomina nam papież Franciszek, że wszystko, co najlepsze jest jeszcze przed nami? Jak być w tym świecie prawdziwie misjonarzami nadziei, a nie prorokami nieszczęść, skoro te właśnie tak łatwo i tak szybko pojawiają się na świecie, a nadzieja z trudem rodzi się dziś w sercach ludzi? – pytał Prymas kończąc homilię słowami papieża Benedykta XVI, które uczynił także życzeniami dla całej wspólnoty Radia Plus, aby wspominani tego dnia patronowie „pomagali odkrywać wciąż na nowo i żyć niezmordowanie pięknem wiary chrześcijańskiej, umiejąc dawać jej zdecydowane i zarazem pogodne świadectwo”.

Udostępnij naShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter