Lednica echem Panamy

„Przed następnymi Światowymi Dniami Młodzieży odbędą się spotkania, które będą echem Panamy, jak na przykład 1 czerwca na Lednicy. Już dziś na nie zapraszam” – powiedział abp Wojciech Polak na antenie Polskiego Radia.

Przed następnym spotkaniem, które wyznaczy Ojciec Święty, będą spotkania, które będą echem Panamy, jak na przykład na Lednicy, 1 czerwca. Już dziś na nie zapraszam. Chciejmy przeżyć ten czas jako szczególny czas wsłuchania się jeszcze raz w orędzie, które usłyszeliśmy od papieża w Panamie. Przyjmijmy je jako przesłanie na drogę – mówił Prymas Polski abp Wojciech Polak w rozmowie z dziennikarzem Polskiego Radia Przemysławem Goławskim. Ważne jest – stwierdził – byśmy wykorzystali kulturę spotkania, którą tutaj tworzymy, przybywając z różnych narodów, krajów, mówiąc różnymi językami, różnie ubrani i inaczej myślący, ale jesteśmy jednym. Spotykamy się w duchu Kościoła powszechnego.

Prymas podzielił się też wrażeniami z Panamy, gdzie pielgrzymi z Polski, w tym z archidiecezji gnieźnieńskiej, goszczą od niemal dwóch tygodni, doświadczając na każdym kroku szczególnego przyjęcia ze strony Panamczyków. „Rzuca się w oczy wielka gościnność, serdeczność, otwarcie ludzi, którzy nas przyjmują. Nigdy dosyć, żeby im dziękować – przyznał abp Polak.

rozmowa z Prymasem Polski >>> TUTAJ

relacja z wydarzeń centralnych ŚDM >>> TUTAJ

 

 

Fot. ks. J. Kapelak
Udostępnij naShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter