Prymas prosi i dziękuje za solidarność

Abp Wojciech Polak dziękuje za okazywaną sobie w ostatnich dniach sąsiedzką pomoc i prosi o materialne i modlitewne wsparcie poszkodowanych przez nawałnicę. Z myślą o nich w niedzielę 20 sierpnia, we wszystkich kościołach archidiecezji gnieźnieńskiej przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek.

Wszyscy wiemy, że w ostatnich dniach Gniezno, okolice, a jeszcze bardziej część bratniej diecezji pelplińskiej dotknęła potężna nawałnica. Przeżyliśmy trudne chwile grozy. Bardzo serdecznie chcę prosić wszystkich o pomoc dla tych, którzy w tym czasie ucierpieli. Okażmy solidarność, jedność i braterską miłość” – prosi abp Wojciech Polak. Prymas dziękuje też wszystkim tym, którzy w ostatnich dniach ruszyli poszkodowanym na pomoc – służbom, harcerzom i sąsiadom, wszystkim, którzy – jak mówi – pomagali sobie nawzajem. „To wielki gest ludzkiej solidarności, jedności i miłości” – podkreśla.

Decyzją Prymasa Polski w najbliższą niedzielę 20 sierpnia we wszystkich kościołach i kaplicach archidiecezji gnieźnieńskiej przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych. Pieniądze przekazane zostaną gnieźnieńskiej Caritas, która rozdysponuje je w porozumieniu z proboszczami miejsc dotkniętych przez nawałnicę. W archidiecezji gnieźnieńskiej oprócz Gniezna i powiatu gnieźnieńskiego szczególnie dotknięte zostały powiaty wrzesiński i żniński. Zniszczeniu uległo kilkaset domów i budynków gospodarczych. „Zachęcam bardzo serdecznie wszystkich do hojności i wielkoduszności. Włączmy się, bądźmy solidarni, okażmy jedność” – apeluje na koniec Prymas Polski.

Pomóc można również wysyłając sms o treści wichura na numer 72052.

 

Udostępnij naShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter