Złoty Hipolit dla abp. Wojciecha Polaka

Prymas Polski abp Wojciech Polak jest jednym z laureatów Honorowej Nagrody Złotego Hipolita 2020. Statuetkę i tytuł Wybitnej Osobowości Pracy Organicznej odebrał 9 marca w swoim domu.

Ze względu na pandemię Prymas Polski nie uczestniczył w grudniowej uroczystości, która w skromnej i kameralnej formie odbyła się tradycyjnie w Sali Lubrańskiego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Statuetkę i tytuł odebrał 9 marca w swoim domu z rąk Mariana Króla, prezydenta Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego. Dziękując za wyróżnienie dziękował za dostrzeżenie jego pracy zaznaczając, że składa się na nią także wysiłek jego współpracowników.

Wraz z abp. Wojciechem Polakiem laureatką Złotego Hipolita 2020 została m.in. prof. Hanna Suchocka, premier RP 1992-1993. Wyróżnienie przyznawane jest od 2001 roku przez Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego osobom zaangażowanym w propagowanie postaw patriotycznych, kultywowanie wartości pozytywistycznych oraz włączanie się i upowszechnianie pracy organicznej jako źródła pomyślności narodu.

Pierwszego Złotego Hipolita otrzymał papież Jan Paweł II w Watykanie. Do tej pory uhonorowano nim ponad 150 osób, przedstawicieli świata nauki, mediów, biznesu, kultury, sztuki oraz duchownych.

Udostępnij naShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter