Betlejem w Kołdrąbiu

„Betlejem jest tutaj, w każdym z was” – mówił do wychowanków Domu Dziecka w Kołdrąbiu abp Wojciech Polak. Prymas Polski odwiedził „Słoneczną Przystań” 10 stycznia. Były życzenia, opłatek i jasełkowy spektakl przygotowany specjalnie z tej okazji przez dzieci.

W tegorocznym bożonarodzeniowym przedstawieniu najmłodsi i ich starsi koledzy pytali o to, gdzie jest nasze Betlejem. Odpowiadając przypomnieli, że ono dzieje się każdego dnia wtedy, gdy sumiennie i bez narzekania wypełniamy swoje obowiązki, gdy nie tylko patrzymy, ale naprawdę dostrzegamy ludzi wokół nas, gdy reagujemy, kiedy potrzebują pomocy, gdy po prostu żyjemy, dobrze i zwyczajnie. „Betlejem jest tutaj, w Kołdrąbiu, w każdym z was” – mówił Prymas dziękując za jasełkowy spektakl. Życzył też, by Jezus rodzący się w sercach przynosił pokój i radość, wspierał i dodawał sił.

Noworoczne odwiedziny w Domu Dziecka w Kołdrąbiu to długoletnia tradycja. Abp Polak gościł w „Słonecznej Przystani” wielokrotnie jeszcze jako biskup pomocniczy gnieźnieński. Dom odwiedzał też abp Henryk Muszyński i abp Józef Kowalczyk. Spotkanie na początku nowego roku gromadzi przyjaciół, darczyńców, sponsorów i przedstawicieli instytucji zaprzyjaźnionych i współpracujących z placówką. Wszystkich witała dyrektor domu Maria Mrowińska, która podsumowała osiągnięcia i sukcesy wychowanków w minionym roku. Złożyła też list gratulacyjny byłemu podopiecznemu, który dokonał bohaterskiego czynu i uratował człowieka.

 

Fot. Słoneczna Przystań

Udostępnij naShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter