Zaufajcie Duchowi Świętemu

Do poddania się Duchowi Świętemu, otwarcia na Jego działanie i zaufania Mu zachęcał uczestników II Kongresu Młodzieży Polonijnej abp Wojciech Polak. Prymas Polski modlił się z młodymi 30 lipca 2018 w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP na warszawskich Bielanach.

Nawiązując do czytań z Ewangelii abp Polak wskazywał, że z małych ziarenek gorczycy wyrasta wielkie drzewo, a odrobina kwasu wrzucona w ciasto wszystko zakwasza.

„Nasza wiara i nasze powołanie, choć mają same w sobie własną siłę – jak ziarno czy kwas chlebowy – żeby jednak służyły naszemu rozwojowi i włączały nas rzeczywiście w budowanie królestwa niebieskiego, muszą zostać użyte przez Ducha Świętego” – mówił, tłumacząc, że „dopiero wtedy, gdy On dosłownie wrzuca nas w życie, w rzeczywistość, w której żyjmy, może coś z tego wyrosnąć”.

Prymas zachęcił też młodych, aby uwierzyli, że jest w nich ukryta wielka siła „jak w małym ziarnku gorczycy, które rzucone w ziemię, rozrasta się w wielkie drzewo i jak w tej odrobinie kwasu chlebowego, który decyduje o wzroście całego ciasta”. Dzięki odkryciu tej prawdy – mówił dalej – otworzą się w pełni na bogactwo i przygodę, którą jest nasze życie.

„Niech wasze kolejne spotkanie, tutaj, w Warszawie i wspólna modlitwa pomoże wam wszystkim, a przez was również waszym koleżankom i kolegom być ziarnem, które rozrośnie się w piękne rozłożyste drzewo i zaczynem, czyli zakwasem, które wszystko, całą życiową rzeczywistość przenika i zakwasza Bożym Duchem” – zakończył Prymas Polski.

homilia Prymasa Polski

W II Kongresie Młodzieży Polonijnej bierze udział 250 osób z różnych części świata – młodzież z krajów skandynawskich, Europy Zachodniej, Brazylii, Paragwaju, Stanów Zjednoczonych, a także ze Wschodu: Ukrainy, Białorusi, Litwy, dalekiej Rosji czy Mołdawii. Młodzi zostali podjęci przez rodziny z warszawskich parafii.Wydarzenie potrwa do 5 sierpnia.

Organizatorami II Kongresu Młodzieży Polonijnej są: Duszpasterstwo Emigracji Polskiej, Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”, Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Młodzieżowa Agencja Informacyjna MAIKA, Komisja KEP ds. Misji, Senat RP, parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Warszawie, parafia pw. św. Marii Magdaleny w Warszawie, parafia pw. bł. Edwarda Detkensa w Warszawie, parafia pw. Zesłania Ducha Świętego w Warszawie, parafia pw. Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w Warszawie, Fundacja NIEDZIELA, Instytut Mediów i Rycerze Kolumba.

za KAI

 

Fot. KEP

 

Udostępnij naShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter