Zachowajcie waszą tradycję duchową

Opiece św. Wojciecha zawierzył pasterzy i wiernych Kościoła w Polsce papież Franciszek pozdrawiając Polaków podczas środowej audiencji ogólnej. „Zachowajcie żywą, dla przyszłych pokoleń, waszą tradycję duchową i kulturalną, jaka wyrosła na jego krwi” – zachęcił papież.

„Serdecznie pozdrawiam polskich pielgrzymów. W minioną niedzielę, w święto Miłosierdzia Bożego, wspominaliśmy również św. Wojciecha, patrona Polski. Była to też okazja do świętowania 600-lecia ustanowienia prymasostwa w Gnieźnie. Opiece tego wielkiego biskupa i męczennika, który zaniósł ewangeliczne przesłanie i świadectwo chrześcijańskiego życia na wasze ziemie, zawierzam wszystkich pasterzy i wiernych Kościoła w Polsce. Zachowajcie żywą, dla przyszłych pokoleń, waszą tradycję duchową i kulturalną, jaka wyrosła na jego krwi. Niech Bóg wam błogosławi!” – powiedział Franciszek.

W katechezie Ojciec Święty podkreślił, że życie człowieka jest pielgrzymką. Nasz duch jest duchem wędrującym. Ale w tym pielgrzymowaniu człowiek nigdy nie jest sam. Zwłaszcza chrześcijanin nigdy nie powinien czuć się opuszczony, ponieważ Jezus zapewnia nas, że nie oczekuje nas jedynie pod koniec naszej długiej podróży, ale że nam towarzyszy w każdym z naszych dni, aż do końca świata! „Nadzieja chrześcijańska znajduje swoje korzenie nie w atrakcyjności przyszłości, ale w pewności tego, co obiecał nam Bóg i czego dokonał w Jezusie Chrystusie. Jeśli zapewnił nas, że nas nigdy nie opuści, to z tą obietnicą możemy iść wszędzie” – podkreślił papież Franciszek.

 

Fot. Mazur/KEP

 

Udostępnij naShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter