Z ulic do serc

„Boże Ciało jest szczególnym znakiem obecności Jezusa wśród nas i jednocześnie apelem do otwarcia serca i przełamywanie tego, co nas dzieli” – mówi Prymas Polski o przypadającej w tym roku w ostatni dzień maja Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

W rozmowie z Polską Agencją Prasową metropolita gnieźnieński podkreślił, że wychodzimy z Chrystusem ukrytym pod postacią chleba w Najświętszym Sakramencie na ulice naszych miast i wiosek, prosząc, aby Jego obecność pośród nas, ta konkretna, rzeczywista, realna – bo tak ją przez wiarę uznajemy w Najświętszym Sakramencie – aby ta obecność była dla nas źródłem błogosławieństwa, otwierała nasze serca i przemieniała nas wewnętrznie w codziennych sytuacjach.

Uczestnictwo w uroczystości Bożego Ciała – stwierdził dalej abp Polak – to zatem manifestacja wiary, miłości i otwarcia się na Chrystusa, ale także wezwanie do rachunku sumienia w kwestii jakości naszego świadectwa wiary, a także w kwestii miłości bliźniego, do której wiara w Chrystusa ukrytego pod postacią chleba w Najświętszym Sakramencie zobowiązuje. Jeśli mamy trudności, jeśli w wielu sytuacjach naszego życia nie potrafimy sobie poradzić z brakiem tej miłości, to Boże Ciało – mówił na koniec Prymas – jest dla nas wezwaniem i apelem, by otworzyć serce i przełamywać w sobie to. co dzieli. (za PAP)

Prymas Polski będzie przewodniczyć głównym obchodom Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Gnieźnie. Msza św. pod przewodnictwem i z homilią abp. Wojciecha Polaka rozpocznie się w katedrze gnieźnieńskiej o godzinie 10.15. Następnie wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem, która tradycyjnie przejdzie ulicami starego miasta. Transmisja Mszy świętej rozpocznie się o godzinie 10.15  ↓↓↓

Udostępnij naShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter