„Miłosierdzie jest jedno”

Prymas Polski zainaugurował XXIV Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom w archidiecezji gnieźnieńskiej. „To wielkie dobro” – mówił zapalając jedną z przygotowanych na ten rok świec. 

Symboliczna inauguracja tegorocznego „Wigilijnego Dzieła” miała miejsce podczas odbywającego się w Gnieźnie skupienia Parafialnych Zespołów Caritas. Zachęcając do włączenia się w akcję i tym samym pomocy dzieciom abp Polak zawrócił uwagę na ekumeniczny charakter przedsięwzięcia, które realizują wspólnie: katolicka Caritas,  ewangelicka Koinonia i prawosławna Eleos. „W roku 500-lecie Reformacji, który przeżywaliśmy, byliśmy często pytani o możliwość współpracy między nami. Coroczne Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, a więc świeca na nasz wigilijny stół pokazuje, jak wiele możemy zrobić razem” – stwierdził Prymas Polski.

Tegoroczna akcja jest już dwudziestą czwartą z kolei. Towarzyszy jej hasło „Miłosierdzie jest jedno”. Wskazuje ono na obowiązek niesienia pomocy potrzebującemu bez względu na jego wyznanie, pochodzenie czy status społeczny.

Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej przygotowała łącznie 60 tysięcy świec, które w Adwencie będą rozprowadzane w parafiach. Złotówka z każdej pozostanie we wspólnocie i przekazana zostanie na realizowane przez nią dzieła charytatywne. Resztę Caritas wykorzysta na pomoc dzieciom w prowadzonych przez siebie placówkach. Świece w parafiach archidiecezji gnieźnieńskiej będą do nabycia od pierwszej niedzieli Adwentu (3 grudnia).

Fot. ks. J. Kapelak

 

 

 

Udostępnij naShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter