W intencji maturzystów

Prymas Polski modlił się w niedzielę w katedrze gnieźnieńskiej za maturzystów, którzy 4 maja przystąpią do egzaminu dojrzałości.

„Modlimy się dziś za maturzystów, o pomyślne zdanie tego najbliższego i wielu innych życiowych egzaminów, zwłaszcza tego najważniejszego, by być człowiekiem otwartego i odważnego serce oraz pokornej miłości, która zawsze liczy bardziej na Jezusa niż na siebie” – mówił w homilii abp Polak.

Prymas nawiązał też do słów Piotra z pierwszego czytania, że: „Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi”. Wiemy, że jego droga z Jezusem nie była wolna od ludzkich trudności, zwątpień, a nawet zaparcia się. „Nie przyjdzie to na Ciebie” – mówił, gdy Jezus zapowiadał apostołom swoją śmierć na krzyżu. „Nie znam tego człowieka” – powtórzył trzykrotnie, gdy do tego przyszło. A jednak później, po zmartwychwstaniu, gdy po raz trzeci Jezus ukazał się uczniom, rzucił się wpław rozpoznając Pana. „Ty wiesz, że Cię kocham” – odpowiedział na trzykrotne pytanie Jezusa i dał tej miłości świadectwo stając z odwagą przed Sanhedrynem, głosząc zmartwychwstanie Jezusa, nauczając i chrzcząc, a ostatecznie idąc na śmierć krzyżową w Rzymie.

„Czerpmy z tego świadectwa, bądźmy i my świadkami tej miłości wyrażanej nie w pięknych słowach, czy wzniosłych deklaracjach, ale w konkrecie naszego oddania i służby” – mówił Prymas Polski.

Maturzyści modlili się o pomyślne zdanie egzaminów w marcu na Jasnej Górze. Pielgrzymka odbyła się w szerszym wymiarze niż w ubiegłym roku, jednak nie wszyscy młodzi do Matki Bożej zdołali pojechać. Dziś za wszystkich zdających maturę trwać będzie modlitwa w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Pieraniu, przed pielgrzymującym po archidiecezji gnieźnieńskiej Jasnogórskim Obrazem.

Udostępnij naShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter