W intencji duchownych

Kapłani i klerycy z archidiecezji gnieźnieńskiej pielgrzymowali do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach z przebłaganiem za grzech pedofilii, prosząc o świętość duchownych i nowe powołania kapłańskie i zakonne.

Pielgrzymka była pierwszą taką inicjatywą podjętą przez duchownych archidiecezji gnieźnieńskiej. Wyruszyli 6 sierpnia z błogosławieństwem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka bezpośrednio z jasnogórskiej kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej. Droga podzielona była na sześć etapów. Dzień rozpoczynali Jutrznią i Mszą św. Był czas na modlitwę wspólnotową, osobistą, medytację, milczenie. W sposób szczególny duchowni celebrowali Godzinę Miłosierdzia. Każdego dnia słuchali też konferencji o Bożym miłosierdziu przygotowanych przez kleryków i trwali na adoracji Najświętszego Sakramentu.

Do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia pielgrzymi dotarli w niedzielę 11 sierpnia. U celu pielgrzymów witał metropolita gnieźnieński, który najpierw uczestniczył z księżmi i klerykami w adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Sióstr Miłosierdzia Bożego, a później przewodniczył Mszy św. na zakończenie peregrynacji, którą duchowni z archidiecezji gnieźnieńskiej podjęli jako przebłaganie za grzech pedofilii niektórych duchownych, a także z prośbą o świętość księży i nowe powołania kapłańskie i zakonne.

Fot. ks. J. Kapelak, PWSD
Udostępnij naShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter