TY udzielasz przebaczenia

Pod takim hasłem odbędzie się tegoroczne wielkopostne czuwanie „24 godziny dla Pana”. – Ojciec Święty pragnie nas szczególnie uwrażliwić na obecność Chrystusa Eucharystycznego, aby nasze nawrócenie, wyznanie grzechów i pokuta odbywały się w kontekście adoracji eucharystycznej – mówi Prymas Polski.

Nabożeństwo „24 godziny dla Pana” to wielkopostna inicjatywa papieża Franciszka, do której podjęcia Ojciec Święty po raz kolejny wszystkich zachęca. „Pozwólmy znowu, aby sakrament pojednania znalazł się w centrum, ponieważ czyni to namacalną wielkość miłosierdzia. Sakrament staje się źródłem prawdziwego wewnętrznego spokoju dla każdego, kto czyni wyznanie grzechów” – napisał w orędziu na tegoroczny Wielki Post papież Franciszek, dodając, że nabożeństwo „24 godziny dla Pana” będzie po raz kolejny ku temu sposobnością. W archidiecezji gnieźnieńskiej czuwanie odbędzie się nie tylko w terminie zaproponowanym przez papieża, ale także w kolejne dwie soboty i ostatnią niedzielę Wielkiego Postu, kolejno w czterech różnych kościołach dla czterech rejonów duszpasterskich.

  • rejon Inowrocław – 9 marca 2018 (piątek) – Markowice, godz. 19.00 – 24.00
  • rejon Gniezno – 17 marca 2018 (sobota) – Gniezno, kościół farny, godz. 15.00 – 21.00
  • rejon Wągrowiec – 24 marca 2018 (sobota) – Wągrowiec, kościół pw. św. Wojciecha, 15.00 – 22.00
  • rejon Września – 25 marca 2018 (niedziela) – Września, kościół pw. św. Jadwigi, godz. 15.00 – 21.00

Nabożeństwo rozpocznie się zazwyczaj o godzinie 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego, dalej będzie czas osobistej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem i spowiedzi, wieczorna Eucharystia i Apel Jasnogórski o godzinie 21.00. Nie jest ono wielkanocną spowiedzią parafialną, bo tę organizują same parafie, ale zaproszeniem dla osób, które w swoim życiowym doświadczeniu w szczególny sposób potrzebują Bożego Miłosierdzia. Jego szafarzami są Misjonarze Miłosierdzia, którzy z woli Ojca Świętego nieprzerwanie od Roku Miłosierdzia pełnią posługę także w archidiecezji gnieźnieńskiej. Ich szczególnym przywilejem jest władza przebaczania wszelkich grzechów, także tych najcięższych i zarezerwowanych dla Stolicy Apostolskiej, które związane są z karami kościelnymi. Misjonarze mają władzę nie tylko rozgrzeszania, ale i uwalniania od tych kar. Posługa Misjonarza jest szansą i zaproszeniem dla osób, które być może od dawna noszą w sobie jakieś poważne brzemię winy lub wiele lat nie były u spowiedzi, by otworzyły się na dar Bożego Miłosierdzia i pojednały z Bogiem.

 

Udostępnij naShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter