Rodzina Rodzinie

Ponad 13 tysięcy darczyńców wspiera syryjskie rodziny w ramach projektu „Rodzina Rodzinie”. – To konkretna pomoc konkretnym ludziom – mówi Prymas Polski, który również włączył się w akcję.

Jak wynika z czerwcowych statystyk Caritas Polska wsparciem objętych jest dokładnie 4 247 rodzin w Syrii, którym pomoc zadeklarowało już 13 191 darczyńców. Zgodnie z danymi z dnia 28 czerwca br. kwota przekazana dotąd do beneficjentów to 5 668 260,38 złotych, a wartość całego programu – zgodnie z deklaracjami darczyńców – do końca 2017 roku wynosi 20 795 032,44 złotych. Wśród beneficjentów znajdują się nie tylko rodziny i osoby prywatne, ale też m.in. biskupi, księża, zgromadzenia zakonne, szkoły, fundacje i firmy. Pomoc napływa także od darczyńców z Niemiec, Holandii, Belgii, USA, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Kanady oraz Francji.

Stworzony przez Caritas Polska projekt „Rodzina Rodzinie” służy niesieniu pomocy rodzinom pozostającym w Syrii. Można się w niego włączyć poprzez jednorazową wpłatę, deklarację częściowej pomocy rodzinie przez 6 miesięcy lub przyjęcie tzw. patronatu nad konkretną rodziną i zatroszczenie się o jej potrzeby przez pół roku.

RODZINA RODZINIE – możesz pomóc

za KAI

 

 

Udostępnij naShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter