Rocznica ingresu

Tegoroczny Dzień Życia Konsekrowanego będzie obchodzony w archidiecezji gnieźnieńskiej w łączności z 70. rocznicą ingresu kard. Stefana Wyszyńskiego do katedry gnieźnieńskiej. Msza św. w bazylice prymasowskiej w niedzielę 3 lutego.

Zaproszenie Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka

W Święto Ofiarowania Pańskiego 2 lutego przypada kolejny Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W bieżącym roku przeżywać go będziemy w szczególny sposób, wspominając 70. rocznicę ingresu do gnieźnieńskiej katedry Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. W liście poprzedzającym swój ingres napisał: W przededniu tysiąclecia swego chrześcijaństwa masz pamiętać (…) gdzie się rodzisz, skąd twój szlachetny duch czerpie swe natchnienie i nieśmiertelne, ofiarne moce. Od kołyski męczeńskich narodzin świętego Wojciecha, apostoła Polski, głosiciela Ewangelii, który, jak Chrystus umarł za lud, żeby nie cały naród zginął. Te słowa pozostają dzisiaj dla nas szczególnym dziedzictwem i ciągle aktualnym zobowiązaniem, które w tym czasie chcemy sobie na nowo przypomnieć.

Dzień Życia Konsekrowanego przeżywany w 70. rocznicę ingresu Stefana Kardynała Wyszyńskiego stwarza okazję nie tylko do tego, aby zauważyć obecność sióstr, ojców i braci z różnorodnych klasztorów oraz domów życia zakonnego i podziękować za ich ofiarną służbę, ale również do tego, by wspomnieć tak bliskiego świętowojciechowej archidiecezji Prymasa Tysiąclecia i zanieść wspólną modlitwę o dar jego beatyfikacji.

Proszę również, abyście jako wspólnota parafialna otoczyli wszystkie siostry i braci życia konsekrowanego Waszą serdeczną modlitwą. Zbierane w parafiach podczas Mszy świętych w Święto Ofiarowania Pańskiego ofiary przeznaczone będą jako pomoc dla klasztoru Sióstr karmelitanek bosych w Gnieźnie.

Czcigodne siostry i dziewice konsekrowane, ojców i braci zakonnych zapraszam wyjątkowo 3 lutego, w niedzielę, na wspólne świętowanie do Gniezna, które rozpocznie się Eucharystią transmitowaną przez Telewizję Polonia o godzinie 13.00 w katedrze prymasowskiej.

Wszystkim z serca błogosławię i zapewniam o modlitewnej pamięci.

 

Udostępnij naShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter