Prymas w „Słonecznej Przystani”

Abp Wojciech Polak odwiedził 8 stycznia wychowanków Domu Dziecka Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej w Kołdrąbiu. Były życzenia, opłatek i jasełkowy spektakl przygotowany specjalnie z tej okazji przez dzieci i młodzież. 

Noworoczne odwiedziny w Domu Dziecka w Kołdrąbiu to długoletnia tradycja. Abp Polak gościł w „Słonecznej Przystani” wielokrotnie jeszcze jako biskup pomocniczy gnieźnieński. Dom odwiedzał też abp Henryk Muszyński i abp Józef Kowalczyk. W tym roku spotkanie odbyło się po raz dwudziesty siódmy i jak zawsze zgromadziło przyjaciół, darczyńców, sponsorów i przedstawicieli instytucji zaprzyjaźnionych oraz współpracujących z placówką, których witała dyrektor domu Maria Mrowińska. Nie zabrakło też jasełkowego przedstawienia przygotowanego przez dzieci i młodzież oraz wielu dobrych życzeń dzielonych wraz z opłatkiem. Nawiązując do świątecznego spektaklu Prymas Polski przypomniał, że Boże Narodzenie jest dla wszystkich i każdy ma swoje miejsce przy żłóbku.

„Słyszałem jak mówiliście, że musimy zrobić miejsce, by inni mogli przyjść do żłóbka. I przychodzą pastuszkowie, przychodzą trzej królowie, a po ich śladach idziemy my wszyscy, ponieważ żłóbek otwarty jest dla każdej i każdego z nas. Święta Bożego Narodzenia mówią nam, że wszyscy jesteśmy blisko Jezusa i wszyscy jesteśmy przez Niego kochani. Obyśmy potrafili to sobie zapamiętać, wziąć do serca i dzielić się tym z innymi” – mówił abp Polak.

Fot. video ks. K. Stawski

 

Udostępnij naShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter