Prymas głosował

„To nasze prawo, obowiązek i odpowiedzialność” – tak o udziale w wyborach prezydenckich mówi Prymas Polski abp Wojciech Polak, który głosował przed południem w lokalu wyborczym w budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Gnieźnie.

Pytany przez dziennikarzy o wagę wyborów prezydenckich metropolita gnieźnieński przyznał, że są one niewątpliwie i niezaprzeczalnie sprawą ważną.

„Tak, jak uczestniczymy w wyborach parlamentarnych, jak uczestniczymy w wyborach samorządowych, które są najbliższe realiom naszego życia codziennego, tak mamy prawo i obowiązek uczestniczyć w wyborach prezydenckich. Dla osób wierzących to wypełnienie czwartego przykazania, bo po miłości do rodziców, do najbliższych, jest miłość Ojczyzny. To nasza odpowiedzialność i nasz udział we współdecydowaniu o jej losie” – powiedział abp Polak.

Proszony o ocenę kampanii wyborczej przyznał, że była ona niewątpliwie trudna, także ze względu na ograniczenia związane z epidemią koronawirusa, jego zdaniem kandydaci mieli jednak sposobność i możliwość, by zaprezentować to, „z czym do wyborów idą”.

Pytany o to, co chciałby powiedzieć zwycięzcy wyborów czyli przyszłemu prezydentowi Polski wskazał na szacunek i ponadpartyjność: „żeby szanował naród, kochał ludzi, dbał o dobro wspólne i przekraczał to, co jest tylko dobrem jednostkowym, dobrem jakiejś grupy ludzi czy partii, żeby odczytywał rolę prezydenta jako tego, który jest dla wszystkich Polaków” – wskazał Prymas Polski.

Fot. B. Kruszyk
Udostępnij naShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter