Potrzebujemy siebie i Jezusa

„By czuć się dobrze nie potrzebujecie komórki czy facebooka, ale spotkania. By czuć się dobrze potrzebujecie Jezusa i siebie nawzajem” – mówił abp Wojciech Polak do młodych uczestniczących 3 czerwca w spotkaniu na Lednicy.

Prymas Polski oficjalnie otworzył XXI Spotkanie Młodych pod Bramą Rybą, które odbywa się pod hasłem: Idź i kochaj! „Serdecznie witam Was wszystkich na Lednicy, u źródeł chrzcielnych Polski. Cieszę się, że i w tym roku, tym razem dokładnie w Wigilię Zesłania Ducha Świętego, jesteśmy znów razem. Witam i pozdrawiam was wszystkich. Przybyliście z bliska i z daleka. Przemierzyliście konkretną drogę, by tu dotrzeć. Nie jesteście więc – jak mówił i napisał w tegorocznym orędziu do młodych papież Franciszek – młodymi kanapowymi. By czuć się dobrze nie potrzebujecie żadnej kanapy, ale wspólnoty. By czuć się dobrze nie potrzebujecie komórki czy facebooka, ale spotkania. By czuć się dobrze potrzebujecie Jezusa i nawzajem siebie. Potrzebujecie Jezusa i Kościoła. Dlatego wybraliście się w drogę na Lednicę. Dlatego jesteśmy razem” – mówił Prymas Polski.

>> powitanie Prymasa Polski

Metropolita gnieźnieński przypomniał też za śp. o. Janem Górą, że Lednica to Jezus, który chodzi nad brzegiem pobliskiego jeziora. „On i dziś przychodzi do nas ze swoim Słowem. Przychodzi z chlebem połamanym w dłoniach. Przychodzi w twarzy stojących obok mnie ludzi, moich sióstr i braci” – tłumaczył abp Polak dodając, że wraz z Nim przychodzi Maryja – Jego i nasza Matka, kobieta odważna, kobieta nadziei. „W Nią się wpatrujemy, spoglądając już stąd z Lednicy w kierunku Panamy, w kierunku następnych Światowych Dni Młodzieży. Spoglądamy w przyszłość, bo wiemy, że ona należy do tych, którzy kochają, którzy idą, by dawać innym nadzieję. Idź i kochaj!” – mówił Prymas Polski.

„W roku 300-lecia koronacji Matki Bożej Częstochowskiej – przypomniał dalej – 100-lecia objawień Maryi w Fatimie, 140-lecia objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie, jedynych uznanych przez Kościół na ziemiach polskich, w 25-lecie Jamnej, a tutaj jeszcze na terenie archidiecezji gnieźnieńskiej, bo przecież Lednica położona jest na terenie naszej archidiecezji, w jubileuszowym roku 600-lecia prymasostwa w Polsce, pragniemy wspólnie wpatrywać się w Maryję i uczyć się od Niej, zawierzenia Bogu i miłości naszych sióstr i braci. W Niej jest bowiem – jak nam mówił papież Franciszek – miłość pełna odwagi, gotowość do ofiarowania swego życia, wiara, która jest sercem całej Jej historii. Dziękujemy Ojcu Świętemu Franciszkowi za słowa pozdrowień, które do nas wszystkich skierował w minioną środę i za apostolskie błogosławieństwo. Dziękujemy też za konkretne zadanie, które nam powierzył, to znaczy, abyśmy otwarci na Ducha Świętego mieli odwagę, by burzyć dzielące nas mury, siebie wzajemnie rozumieć i przyczyniać się do budowania jedność wszystkich”.

>> relacja z Lednicy 2017

 

 

Fot. Lednica2000
Udostępnij naShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter