Podziękowanie dla wolontariuszy

Prymas Polski wręczył statuetki „Anioły Dobroci” osobom zaangażowanym w pomoc potrzebującym. „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, ale przez to, czym dzieli się z innymi” – mówił słowami św. Jana Pawła II.

Charytatywna gala organizowana przez Zespół Caritas działający przy parafii pw. Świętego Ducha w Inowrocławiu odbyła się już po raz trzeci w piątek 22 lutego. Dziękując obecnym abp Polak podkreślił, że w pomocy drugiemu człowiekowi szczególną wartość ma dzielenie się sobą, swoim czasem i zainteresowaniem. „To dar serca, który nie potrzebuje żadnego uznania i docenienia” – mówił. Zaznaczył również, że jest dziś niezwykle istotne, abyśmy potrafili nieść pomoc nie tylko w pojedynkę, ale także jako wspólnota, otwierając nasze dłonie i serca.

Metropolita gnieźnieński wręczył też przyznane po raz trzeci „Anioły Dobroci”. Statuetki są symbolicznym wyrazem wdzięczności dla osób, firm i instytucji zaangażowanych w dzieła charytatywne. Gala była także okazją do pochwalenia się sukcesami zespołu Caritas działającego przy parafii pw. Świętego Ducha w Inowrocławiu.

Po raz kolejny odbyła się także aukcja charytatywna, w czasie której licytowano przedmioty przekazane przez znanych sportowców i osoby publiczne m.in. koszulkę z podpisami polskiej reprezentacji w skokach narciarskich oraz piłki Kuby Błaszczykowskiego. Dochód przeznaczony zostanie na zakup żywności i leków dla podopiecznych Parafialnego Zespołu Caritas przy parafii Świętego Ducha.

 

Fot. Archiwum ks. M. Łojko

 

Udostępnij naShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter