Orędzie fatimskie wciąż aktualne

W czasie różnych konfliktów, braku pokoju w świecie, orędzie fatimskie pozostaje wciąż aktualne. Warto je odczytywać z całą jego głębią, pod kątem wezwania do wiary i nawrócenia – powiedział w rozmowie z PAP abp Wojciech Polak.

Prymas Polski przypomniał, że już św. Jan Paweł II mówił, iż zasadnicze orędzie Fatimy wzywa do wiary i nawrócenia, a także do przemiany ludzkich serc oraz do większej miłości wobec drugiego człowieka. Orędzie to – jak dodał – wciąż pozostaje aktualne, szczególnie wobec wojny, która wciąż trwa w tak wielu częściach świata. „Wezwanie Fatimy do nawrócenia i pokoju pozostaje wezwaniem istotnym i ważnym” – stwierdził Prymas podkreślając raz jeszcze, że orędzie fatimskie powtarza wezwanie Chrystusa „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię. „Maryja nie dodaje niczego nowego w tym objawieniu. Ono jest głęboko ewangeliczne. Ono jest właśnie pobudzeniem ludzkiego sumienia, ludzkiego serca do wiary i nawrócenia” – zaznaczył abp Polak. Przyznał również, że właśnie pod takim kątem warto i należy to orędzie odczytywać w dzisiejszym świecie – jako wezwanie do wiary, nawrócenia i przemiany serca.

Prymas wskazał także na szczególną miłość Polaków do Matki Bożej Fatimskiej, wyrażającą się zarówno poprzez wznoszone i dedykowane Jej świątynie, jak i nabożeństwa fatimskie odprawiane w tak wielu polskich parafiach. Zachęcił również do uważnego wsłuchania się i dobrego odczytania słów papieża Franciszka wygłoszonych w Fatimie, szczególnie w kontekście wołania o pokój, pojednanie i przebaczenie, co jest nierozerwalnie związane z szacunkiem dla Boga. „Jeśli Bóg będzie na pierwszym miejscu, to inne nasze sprawy będą na właściwym miejscu” – przypomniał starą prawdę Prymas Polski.

 

Udostępnij naShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter