Moto-Lednica w Gnieźnie

Podobnie jak w ubiegłym roku motocykliści z całej Polski, uczestniczący 15 września w kolejnej Moto-Lednicy, przed powrotem do domów przyjechali do Gniezna, by pokłonić się św. Wojciechowi i spotkać z Prymasem Polski.

Lednica Motocyklisty jest jednym z najmłodszych spotkań organizowanych nad brzegami Jeziora Lednickiego. Odbywająca się zawsze pod koniec sezonu motocyklowego, jest okazją do podziękowania za wszystkie szczęśliwie przejechane kilometry. Punktem centralnym tegorocznej, której podobnie jak czerwcowemu spotkaniu młodych przyświecało hasło „Jestem”, była południowa Msza św., po której uczestnicy przejechali na swoich maszynach pod Bramą Rybą. Była to także okazja do poświęcenia motocykli, czego przy wtórze silników dokonał lednicki duszpasterz o. Wojciech Prus OP.

Podobnie jak w ubiegłym roku przed powrotem do domów motocykliści zjechali do Gniezna, by pomodlić się u relikwii św. Wojciecha i spotkać z abp. Wojciechem Polakiem, który z ruchem lednickim związany jest od początku swojej biskupiej posługi. Przed modlitwą Prymas Polski mówił o przypadającej w tym roku 100. rocznicy odzyskania niepodległości i dwóch wielkich prymasach czasów przełomów, którzy w odradzaniu się i krzepnięciu wolnego państwa polskiego mieli niewątpliwie znaczny udział – kard. Edmundzie Dalborze i kard. Auguście Hlondzie. Pierwszy spoczywa w kryptach katedry gnieźnieńskiej, a serce drugiego, zgodnie z jego życzeniem, umieszczone zostało w jednej z kaplic bazyliki. Metropolita gnieźnieński przypomniał też, że właśnie w Gnieźnie odbyło się pierwsze zebranie Konferencji Episkopatu Polski po odzyskaniu niepodległości. Życzył również motocyklistom zawsze bezpiecznych powrotów do domu i o to wspólnie z nimi się modlił. Na koniec udzielił wszystkim błogosławieństwa, dziękując za podarowaną „blachę” i zapraszając do Gniezna w roku przyszłym.

 

Transmisje Live HD

 

Fot. B. Kruszyk
Udostępnij naShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter