Lednica oddana Matce Bożej

Prymas Polski abp Wojciech Polak poświęcił 7 września nowy dom modlitwy na Polach Lednickich. Odbyło się także uroczyste oddanie rozwijającego się od przeszło 20 lat lednickiego dzieła Maryi Niepokalanej Matce Kościoła.

„Dom Modlitwy będzie służył wszystkim, których Matka Boża do nas przyprowadzi” – mówi duszpasterz lednicki o. Wojciech Surówka OP. – To nie jest nasza inicjatywa, to inspiracja Maryi i Ducha Świętego. Dom jest otwarty dla wszystkich, którzy pragną się modlić, adorować Najświętszy Sakrament, karmić się Słowem Bożym” – podkreślił dominikanin.

W domu jest miejsce dla 5-8 osób. Dominikanie zapraszają wszystkich, zwłaszcza jednak myślą o księżach.

„Księża w szczególności leżą nam na sercu. Mogą tutaj przyjechać na dzień, dwa, odnowić się duchowo, przystąpić do sakramentu spowiedzi, porozmawiać z ojcami, którzy na Lednicy posługują i po prostu odpocząć w kontakcie z przyrodą” – zaprasza o. Surówka.

Dom poświęcił 7 września Prymas Polski abp Wojciech Polak. Dziękując dominikanom za stworzenie kolejnej przestrzeni modlitwy i spotkania z Bogiem podkreślił, że Lednica jest szczególnym miejscem na duchowej mapie nie tylko archidiecezji gnieźnieńskiej, ale i Polski.

Prymas przewodniczył też wieczornej Mszy św., po której dzieło lednickie zostało zawierzone Maryi Niepokalanej Matce Kościoła.

8 września, w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny ruszają ogólnopolskie rekolekcje „Oddanie33” (www.oddanie33.pl), które przez 33 dni mają przygotowywać do całkowitego oddania się Matce Bożej, a za Jej pośrednictwem – Jezusowi. Projekt jednoczy różne środowiska, ruchy i wspólnoty katolickie, a do włączenia się w niego zachęcają m.in. Prymas Polski abp Wojciech Polak, abp Marek Jędraszewski, bp Marek Solarczyk oraz ledniccy duszpasterze z o. Wojciechem Surówką na czele.  Rekolekcje poprowadzi kapłan archidiecezji gnieźnieńskiej ks. Marcin Modrzyński.

Fot. ks. J. Kapelak
Udostępnij naShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter