Kuria na rekolekcjach

Księża, siostry zakonne i świeccy pracownicy Kurii Metropolitalnej oraz Trybunału Metropolitalnego w Gnieźnie uczestniczyli wraz z abp. Wojciechem Polakiem w wielkopostnych rekolekcjach w Licheniu.

Dwudniowe spotkanie (16-17 lutego) koncentrowało się wokół osoby bł. Michała Kozala, byłego rektora gnieźnieńskiego seminarium duchownego i biskupa pomocniczego włocławskiego w latach 1939-1943, który zginął w obozie koncentracyjnym w Dachau. Postać tego heroicznego duchownego wybrano nieprzypadkowo. Niebawem przypada 100. rocznica jego święceń kapłańskich. „Myślę, że jest to postać ważna nie tylko dla duchownych czy przygotowujących się do kapłaństwa, ale przemawia także do nas wszystkich. Dlatego chcieliśmy przypomnieć osobę i świadectwo tego wielkiego Polaka” – wyjaśnił Prymas Polski.

Temat przewodni rekolekcji stanowiły słowa „Będziecie moimi świadkami”, zaczerpnięte ze świadectw osób, które przeżyły gehennę obozu koncentracyjnego w Dachau. Rozważania prowadził ks. Artur Niemira, kanclerz kurii diecezjalnej we Włocławku.  W ćwiczeniach duchowych uczestniczyło ok. 30 pracowników Kurii i Trybunału Metropolitalnego w Gnieźnie – księży, sióstr zakonnych oraz osób świeckich. Od 2014 roku rekolekcje mają charakter wyjazdowy i organizowane są w różnych miejscach kultu maryjnego w Polsce. W tym roku, w kontekście ubiegłorocznego jubileuszu 50. rocznicy koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Licheńskiej, miejscem ich przeżywania było właśnie Sanktuarium Maryjne w Licheniu Starym.

 

za Biuro Prasowe Sanktuarium w Licheniu
Udostępnij naShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter