KOSTKA 2022

„Wszyscy rodzimy się jako oryginały, ale wielu umiera jako kopie” – słowa beatyfikowanego w 2020 roku 15-letniego Włocha Carlo Acutisa stały się jednym z motywów przewodnich diecezjalnego święta młodych, które odbyło się 17 września we Wrześni.

„Każda i każdy z was, każdy z nas, jest wyjątkowy. Nie ma drugiego takiego na świecie. I każdy jest jednakowo dla Boga ważny” – przypomniał abp Wojciech Polak witając uczestników spotkania i życząc im, by wspólne świętowanie było okazją do radości i duchowego wzrostu. Z młodymi spotkali się także: tegoroczny duszpasterz lednicki o. Tomasz Nowak OP, który wygłosił konferencję i MATE.O z zespołem.

Do Wrześni przyjechało blisko 600 młodych z różnych parafii archidiecezji gnieźnieńskiej. Towarzyszyli im duszpasterze i katecheci. Dla tych, którzy nie mogli stawić się osobiście, pierwsza część spotkania z konferencją o. Tomasza Nowaka była transmitowana na stronie archidiecezjalnej i archidiecezjalnym Facebooku.

Na spotkaniu obok relikwii św. Stanisława Kostki obecne były także relikwie bł. Carlo Acutisa, które w ramach przygotowań do ŚDM 2023 peregrynują po Polsce i do końca listopada odwiedzą 23 diecezje. W złotym relikwiarzu znajduje się fragment osierdzia błogosławionego nastolatka, czyli część ciała najbliższa sercu.

więcej → archidiecezja.pl/kostka-we-wrzesni

Fot. M. Wiśniewska i S. Przewoźna

 

Udostępnij naShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter