Kondolencje po śmierci o. Karola Meissnera

„Bezgranicznie oddany małżeństwom i rodzinom. Z pokorą wsłuchiwałem się w Jego prelekcje i konferencje dotyczące małżeństwa, rodziny, płciowości, wychowania i etyki”.Poniżej list abp. Wojciech Polak w liście kondolencyjnym przesłanym na ręce br. Izaaka Kapały OSB, przeora klasztoru benedyktynów w Lubiniu.


Czcigodny Przeor Br. Izaak Kapała OSB

Ze smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci śp. O. Karola Meissnera. Pragnę przesłać wyrazy szczerego współczucia i duchowej jedności, prosząc o ich przekazanie całej wspólnocie Opactwa Benedyktynów w Lubiniu.

Z wdzięcznym sercem wspominam śp. O. Karola Meissnera, którego wielokrotnie miałem okazję spotykać i czerpać z niezgłębionego doświadczenia, którym tak chętnie dzielił się przy różnych okazjach. Z pokorą wsłuchiwałem się w Jego prelekcje i konferencje dotyczące małżeństwa, rodziny, płciowości, wychowania i etyki. Ze wzruszeniem wspominam pobyty O. Karola w Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie oraz nasze ostatnie spotkanie na Lednicy, kiedy mogłem ucałować Jego kapłańskie ręce, złożyć życzenia i podziękować za 50 lat wiernej kapłańskiej posługi. Za namową O. Jana Góry zaśpiewaliśmy wówczas lednicką pieśń, której refren zainspirowany był słowami modlitwy O. Karola: Jestem Twój, Zbaw mnie Panie, Amen!  Zapamiętam Go jako człowieka zaangażowanego, życzliwego i otwartego na drugich, bezgranicznie oddanego małżeństwom i rodzinom.

Modlitwą i myślą staję przy trumnie śp. O. Karola, aby dziękować Bogu za wszelkie dobro, jakie przez Jego ręce stało się udziałem wielu osób. Niech Zmartwychwstały Chrystus, którego odnalazł i wyznawał w Kościele jako Drogę, Prawdę i Życie, w swoim miłosierdziu obdarzy Go łaską pokoju i życia wiecznego. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci.

Dla wszystkich, których ta śmierć napełniła smutkiem i żałobą, upraszam ukojenie w bólu, łaskę chrześcijańskiej nadziei i Boże błogosławieństwo.

 


Arcybiskup Metropolita Gnieźnieński
Prymas Polski

Udostępnij naShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter