Gratulacje dla młodych biblistów

Laureaci i wyróżnieni XII Archidiecezjalnego Konkursu Biblijnego dla Młodzieży Gimnazjalnej odebrali z rąk Prymasa Polski gratulacje i nagrody. Młodym ludziom towarzyszyli ich rodzice i katecheci.

Podobnie jak w latach ubiegłych dwunasta edycja konkursowych zmagań nawiązywała do treści roku duszpasterskiego i przebiegała w dwóch etapach. W pierwszym, szkolnym, udział wzięli uczniowie z ponad 30 szkół, którzy musieli się wykazać znajomością tekstów zarówno Starego, jak i Nowego Testamentu mówiących o Duchu Świętym. Najlepsi zakwalifikowali się do etapu diecezjalnego, w którym posiadaną już wiedzę trzeba było wzbogacić o podane wcześniej lektury.

Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbyło się 5 listopada w Gnieźnie. Laureatom i wyróżnionym gratulował Prymas Polski abp Wojciech Polak, który doceniając zaangażowanie młodych ludzi, zachęcał ich do dalszego studiowania Słowa Bożego. Nagrodzonym towarzyszyli katecheci i po raz pierwszy rodzice. W czasie pobytu w Gnieźnie wszyscy uczestniczyli w Mszy św. w katedrze gnieźnieńskiej, a później wspólnie zjedli obiad. Konkurs organizują: Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie oraz Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II archidiecezji gnieźnieńskiej.

Laureaci i wyróżnieni → TUTAJ

Fot. B. Kruszyk
Udostępnij naShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter