Gniezno także jest papieskie

Przedstawiciele miast i miejscowości, w których gościł papież Jan Paweł II, spotkali się na dorocznym spotkaniu opłatkowym w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie. 

Spotkanie organizuje rokrocznie Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia zajmująca się wspieraniem zdolnej młodzieży z małych miejscowości. Obok prezydentów miast papieskich uczestniczyli w nim także m.in.: przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki, Prymas Polski abp Wojciech Polak, nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio oraz kard. Kazimierz Nycz. Przedstawiciele miast papieskich mówili o konieczności przypominania i krzewienia nauczania św. Jana Pawła II.

Warto przypomnieć, że św. Jan Paweł II gościł w Gnieźnie dwukrotnie. W 1979 roku właśnie od grobu i relikwii św. Wojciecha rozpoczął swoją pierwszą pielgrzymkę do Ojczyzny. Po raz drugi przybył w 1997 roku, w 1000-lecie śmierci patrona Polski i Gniezna, wołając, że nie będzie jedności Europy dopóki nie stanie się ona wspólnotą ducha i przypominając, że najgłębszy fundament jedności przyniosło Europie i przez wieki go umacniało chrześcijaństwo.

 

Fot. BP KEP

Udostępnij naShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter