E-obóz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia

Prymas Polski będzie gościem e-obozu stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, który odbędzie się w Gnieźnie w dniach 10-11 lipca. Ze względu na pandemię koronawirusa spotkanie odbędzie się w dużej części on-line. 

„Zapraszam wszystkich stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, wszystkich darczyńców, wszystkich, którzy wspierają to dzieło swoją modlitwą i ofiarą, abyśmy mogli być razem” – mówi w video zaproszeniu abp Wojciech Polak.

„Czas obozu to czas modlitwy, spotkań, wzajemnej wymiany zdań, rozmów. Zachęcam bardzo serdecznie do stawiania pytań, na które będziemy starali się odpowiedzieć” – dodaje.

Prymas wyjaśnia również, że tegoroczne spotkania będzie poświęcone nauczaniu papieża Jana Pawła II, w szczególności jego listowi do młodych z 1985 roku Parati semper, z którego zaczerpnięto hasło spotkania„Bogactwo młodości”.

„U grobu św. Wojciecha chcemy pytać Chrystusa, co mamy czynić, aby młodość przeżywać w sposób owocny, twórczy i wolny zarazem” – dopowiada Prymas.

 

Wszystkie punkty programu będą transmitowane on-line. Transmisje dostępne będą na YouTube archidiecezji gnieźnieńskiej → TUTAJ. Program na plakacie.

 

 

Udostępnij naShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter