Dekanalna sztafeta modlitwy w intencji powołań

W archidiecezji gnieźnieńskiej rozpoczęła się 7 września dekanalna sztafeta modlitw w intencji powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. Z „pierwszą zmianą” modlił się Prymas Polski abp Wojciech Polak.

„W imię Boże rozpoczynamy sztafetę modlitwy w intencji powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Pierwsza zmiana w sztafecie jest bardzo ważna, bo wpływa na charakter i przebieg całego biegu. Dziękuję więc za waszą obecność. Niech nasza modlitwa otworzy serce Boga i serca ludzi, którzy jak Piotr w dzisiejszej Ewangelii usłyszą: wypłyń na głębię” – mówił na początku Mszy św. abp Wojciech Polak.

Inicjatywa dekanalnych modlitw o powołania u grobu i relikwii św. Wojciecha podjęta została na jednym ze spotkań księży dziekanów. Jak pisał później w liście do kapłanów i parafii abp Wojciech Polak, pośród różnych wyzwań, z jakimi mierzy się dziś Kościół, brak kandydatów do kapłaństwa i życia zakonnego jest jednym z najboleśniejszych i coraz bardziej odczuwalnych. Dlatego tak potrzebne jest świadectwo wiary kapłanów, ale i modlitewne wsparcie młodych ludzi, aby potrafili przyjąć Boży plan na ich życie.

„Niech ci, których Jezus wzywa, odnajdą w nas wypróbowanych przyjaciół i towarzyszy drogi” – prosił Prymas Polski.

Dekanalna sztafeta modlitewna rozpoczęła się 7 września i potrwa do 20 czerwca 2024 roku. Co tydzień, w każdy czwartek, w katedrze gnieźnieńskiej modlić się będą przedstawiciele kolejnych dekanatów archidiecezji gnieźnieńskiej zgodnie z porządkiem alfabetycznym. Modlitwę zainaugurował dekanat barciński. Wraz z Prymasem Polski Mszę św. Cibavit celebrowali: dziekan dekanatu ks. kan. Stanisław Talaczyński, wikariusz generalny archidiecezji gnieźnieńskiej ks. kan. Zbigniew Przybylski, dziekan Kapituły Prymasowskiej ks. kan. Bogdan Czyżewski, przewodniczący wydziału duszpasterskiego ks. kan. Przemysław Kwiatkowski oraz kapłani przybyli z pielgrzymami. Homilię wygłosił jeden z najmłodszych, wyświęcony przed trzema laty ks. Jakub Siutkowski.

Fot. Ł. Marnocha
Udostępnij naShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter