Bóg na ulicach

„Uroczystość Bożego Ciała jest przede wszystkim okazją do publicznego wyznania wiary w Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. W Chrystusa, który wychodząc z kościoła pragnie nam pokazać, że wchodzi w ludzkie życie”.

Prymas Polski wskazuje, że uroczystość Bożego Ciała jest przede wszystkim okazją do publicznego wyznania wiary w Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. W Chrystusa, który wychodząc z kościoła pragnie nam wszystkim pokazać, że wchodzi w ludzkie życie, że ci, którzy otwierają się na Niego i idą za Nim, wezwani są przede wszystkim do tego, by być żywym znakiem Bożej obecności w tym świecie.

„Warto pójść na procesję Bożego Ciała, by umocnić swoją wiarę. Sens uczestnictwa w tych wydarzeniach polega też na tym, że i my otwieramy nasze serce na to, by ten świat stawał się bardziej Boży” – mówi abp Polak.

Metropolita gnieźnieński przypomina także o przypadającej w tym roku 90. rocznicy pierwszego w Polsce Kongresu Eucharystycznego, który odbył się w dniach 26-27 czerwca 1927 roku w Inowrocławiu. Kongres zwołał ówczesny arcybiskup gnieźnieński i warszawski kard. August Hlond, a jedną z prelegentek była Urszula Ledóchowska. To ona – jak zwraca uwagę Prymas – zadała wówczas pytanie, czy my naprawdę wierzymy, że Chrystus jest obecny pośród nas, że choć Go nie widzimy, to jednak jest, że choć Go nie słyszymy, to jednak jest On rzeczywiście między nami obecny.

Pierwszy Kongres Eucharystyczny

 

za BPKEP
Fot. J. Andrzejewski
Udostępnij naShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter