Kondolencje Prymasa Polski

„Głęboko wierzę, że Wychowawczyni powołań kapłańskich i Matka Kościoła przyjmie teraz swojego wiernego Sługę i przyprowadzi Go przed tron Boga w niebie” – napisał abp Wojciech Polak w liście kondolencyjnym po śmierci śp. kard. Mariana Jaworskiego.  

List Prymasa Polski przesłany na ręce metropolity krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego

↓↓↓

Ekscelencjo
Najdostojniejszy Księże Arcybiskupie

Ze smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci Kardynała Mariana Jaworskiego i choć osobiście nie mogę uczestniczyć w Jego ostatnim pożegnaniu, to w tym liście chciałbym przekazać wyrazy mojej łączności z wszystkimi uczestnikami pogrzebu.

Każda śmierć to trudne doświadczenie dla tych, którzy przeżywają odejście bliskiej sobie osoby. Jako uczniowie Chrystusa wierzymy jednak, że życie człowieka zmienia się,
ale się nie kończy. Przepełnieni zatem nadzieją zmartwychwstania, pomimo smutku towarzyszącemu rozstaniu, chcemy dziękować za długie i piękne życie Kardynała Jaworskiego. Jego kapłańska posługa, która rozpoczęła się w przeniesionym z Lwowa Arcybiskupim Wyższym Seminarium Duchownym w Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie również otrzymał święcenia prezbiteratu, domyka się złożeniem Jego ciała w krypcie kaplicy cudownego obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej. To właśnie Maryja, której imię nosiła także Jego arcybiskupia katedra we Lwowie, stała się szczególnym drogowskazem w Jego kapłańskiej, biskupiej i kardynalskiej posłudze. Głęboko wierzę, że Wychowawczyni powołań kapłańskich i Matka Kościoła przyjmie teraz swojego wiernego Sługę i przyprowadzi Go przed tron Boga w niebie.

Łącząc się z wszystkimi uczestnikami pogrzebu, swoją modlitwą obejmuję pogrążoną w żałobie archidiecezję lwowską, diecezję łucką oraz zamojsko-lubaczowską, a także archidiecezję krakowską, którą szczególnie umiłował i gdzie spędził ostatnie dwanaście lat życia.

Z Chrystusowym błogosławieństwem

† Wojciech Polak
Arcybiskup Metropolita Gnieźnieński
Prymas Polski

Udostępnij naShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter