105. Dzień Migranta i Uchodźcy

Zapraszamy w niedzielę 29 września o godzinie 10.15 na TRANSMISJĘ Mszy św. z okazji obchodów 105. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy. Eucharystii w katedrze gnieźnieńskiej przewodniczyć będzie i homilię wygłosi Prymas Polski abp Wojciech Polak.

Tegoroczny Tydzień Modlitwy za Uchodźców po raz pierwszy zbiega się w czasie z obchodzonym w całym Kościele 29 września 105. Światowym Dniem Migranta i Uchodźcy, który decyzją papieża Franciszka został przeniesiony na ostatnią niedzielę września. Ojciec Święty w swoim orędziu podkreśla, że „chodzi nie tylko o migrantów”, ale również o nas i nasze człowieczeństwo.

„Stawką jest (…) nie tylko sprawa migrantów, chodzi nie tylko o nich, ale o nas wszystkich, o chwilę obecną i o przyszłość rodziny ludzkiej. Migranci, a zwłaszcza najbardziej bezbronni, pomagają nam odczytywać „znaki czasu”. Przez nich Pan wzywa nas do nawrócenia, do uwolnienia się od ekskluzywizmu, obojętności i kultury odrzucenia. Przez nich Pan zaprasza nas, abyśmy odzyskali całe nasze chrześcijańskie życie i wnieśli wkład, każdy zgodnie ze swoim powołaniem, w budowę świata coraz bardziej odpowiadającego planowi Boga” – napisał papież.

orędzie papieża Franciszka

Udostępnij naShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter