100. rocznica urodzin Jana Pawła II

Prymas Polski zaprasza w niedzielę 17 maja na Mszę św. z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. „Tu w Gnieźnie chcemy dziękować za jego miłość i cześć do św. Wojciecha i za jego dwukrotne pielgrzymowanie do grobu patrona w 1979 i 1997 roku” – mówi abp Wojciech Polak.

Metropolita gnieźnieński podkreśla, że to właśnie św. Jan Paweł II wielokrotnie nam przypominał, iż świadectwo św. Wojciecha, głównego patrona Polski, jest wciąż żywe i wciąż rodzi nowe duchowe owoce.

„Chciejmy więc przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II uprosić, aby to dziedzictwo i w nas rodziło wciąż nowe duchowe owoce” – zachęca abp Polak.

Msza św. celebrowana będzie pod przewodnictwem i z homilią Prymasa Polski w niedzielę 17 maja w katedrze gnieźnieńskiej o godzinie 10.00. Transmisja na www.archidiecezja.pl, www.prymaspolski.pl i kanale YouTube archidiecezji gnieźnieńskiej.

 

W mediach społecznościowych trwa również ogólnoświatowa akacja #ThankYouJohnPaul2, do której każdy może się przyłączyć. Polega na umieszczeniu na Facebooku i/lub Twitterze wpisów, zdjęć i krótkich filmików z podziękowaniami dla św. Jana Pawła II opatrzonych powyższym hasztagiem. W akcję włączył się także Prymas Polski dziękując Janowi Pawłowi II przede wszystkim za wprowadzenie Kościoła w trzecie tysiąclecie.

Udostępnij naShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter